fot.L.F.

Jubileuszowa 40. Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę W dniach 4-15 lipca już po raz 40 na trasę wyruszyła Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. W tym roku w związku z pandemią koronawirusa miała ona wyjątkowy charakter. 10 grup wyruszyło na trasę w sposób sztafetowy. Pielgrzymi dzięki temu nie mieli ze sobą styczności i nie następowało łączenie się grup, ponieważ na trasie każdego dnia była tylko jedna grupa. Dlatego też 15 lipca na Jasną Górę wchodziła jedynie grupa św. Jacka z Przemyśla, która reprezentowała naszą całą Pielgrzymkę i Archidiecezję. Nasza grupa, czyli grupa św. Rafała Kalinowskiego z Przeworska obejmowała swoim zasięgiem pielgrzymów właśnie z Przeworska i jego okolic. Z naszej parafii na pielgrzymowanie zdecydowało się 10 osób. Każda z grup była w drodze przez 2 dni. Pierwszy z nich był to dzień tradycyjnego wyjścia, czyli w przypadku naszej grupy 6 lipca. Pielgrzymowaliśmy z Przeworska do Łąki. Wieczorem zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym roku musieliśmy wrócić do domu. Na trasę powróciliśmy tydzień później, czyli 13 lipca. O 3.30 wyjechaliśmy z Przeworska, aby o 8 uczestniczyć we Mszy Świętej w Rokitnie. Stamtąd później wyszliśmy na trasę. W godzinach popołudniowych dotarliśmy do Tomiszowic, czyli naszego miejsca docelowego. Dzięki temu, że byliśmy już bardzo blisko Częstochowy udało się nam tam pojechać, wziąć udział w Apelu Jasnogórskim i pokłonić się naszej Mateńce. Pielgrzymka w tym roku mimo, że inna niż zawsze była dla każdego z nas wyjątkowa. Pozwoliła choć przez te dwa dni poczuć się normalnie. Mogliśmy zagłębić się w modlitwie, śpiewie i skupieniu, a także pobyć z drugim człowiekiem. Dla wszystkich był to czas odpoczynku psychicznego i naładowania akumulatorów na kolejny rok, w którym już miejmy nadzieję pielgrzymka wyruszy w tradycyjny sposób.

Katarzyna Balawender

Zdjęcia w galerii.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Parafia Urzejowice